Sosyoloji TOPLUM

Çıkarım Sanatı

sherlock holmes silhouette

Yazar: Mehemmed Memmedov

Çıkarsama veyahut çıkarım sanatı, mevcut kanıtlara ek olarak önceki bilgi ve deneyimlere dayanarak bir sonuca varma süreci olarak tanımlanabilir. Bu sanat ile sizin hiç tanımadığınız insanları analiz ederek onların sıkıntılarını veya problemlerini anlayabilirsiniz. Sizlere bazı örneklerden yola çıkarak çıkarım sanatı ile ilgili bilgiler sunacağım.

                                                                   Kıyafetler

Kıyafetler çok önemlidir şahısın tahmini olarak hangi statüye ait olduğunu anlayabilirsiniz. Eğer kıyafetleri statüye uygun değilse, ona hangi bankaya ne kadar borcu olduğunu sorabilirsiniz. Hafta sonu biri kot giymişse özel zamanlarında rahat olduğunun anlayabiliriz. Hafta içi kot giymişse rahatına düşkün olduğunu da anlayabiliriz. Vücudunu saran elbiseler giyiyor ise sosyal medya bağımlılığını gösterir.

Dövmeler

Dövmeler ve kolyeler, dini ve siyasi görüşü hakkında çok şey anlatabilir. Mesela, bir şahıs da Kalp döğmesi varsa onun kendi dış görünüşünü beğenmediğini anlayabilirsiniz. Uçan kuşlar döğmesi ise, baskıcı bir ailede büyüdüğünü anlayabilirsiniz.

 Kırışıklar

Gözlerin kenarındaki kırışıklar mutlu bir hayatı olduğunu gösterir. Ayrıca alnındaki kırışıklar ne kadar derinse o kadar sıkıntılı hayatı olduğunu gösterir.

           Saç Kesimi

Saç kesimi o kişinin işini hatta ve hatta babasının işini bile anlatabilir. Askeri bir saç kesimi varsa ve duruşu dikse, o kişinin eskiden asker olduğunu anlayabilirsiniz. Ama asker olmayacak kadar küçükse, babasının askerliğe olduğu düşkünlüğü anlayabilirsiniz.  Eğer hafta içi 2., 3., 4. ve 5. günler saç kestirilmişse, o kişinin bir yere gideceğini de anlayabilirsiniz.

Sevgi

Eğer bir kişi size ilgi duyuyorsa, sizle konuşurken nabzı normalinden daha üstünde artar. Göz bebekleri 4 kat daha fazla büyür.

Yalan

Eğer bir kişi yalan söylüyorsa, suratına dokunma ihtiyacı duyar. Sizinle göz teması kuramaz. Göz bebekleri büyür. Daha sık göz kırpar. Yutkunması ve boğaz kuruması hızlanır. Kaşıntı. buruna dokunma, sağ tarafına bakar (Ani yalanlarda.). Eğer kapısı olan bir yerdeyseniz yalan söyleyen insanın ayakları kapıya doğru bakar. Ses tonu artar veya azalır. Kısa sorulara uzun yanıtlar verir.

İçerikler

bilimdili

Yorumla

Yorum yazmak için buraya tıklayın...