Yaşam

Güneş Enerji Sistemleri İle İlgili Yetkilendirme Eğitimi

Yenilenebilir Enerji kaynaklarının içerisinde ekolojik denge dostlarından biri olan Güneş Enerji Santralleri Dünyada ve ülkemizde hızla gelişmeye devam etmektedir. Ülkemizde ve özellikle bölgemizde güneş potansiyeli değerlendirildiğinde güneş enerji santralleri bölgemiz için vazgeçilmez enerji kaynaklarının başında gelmektedir.
Mühendislik disiplinimizin etik prensipleri çerçevesinde bu projelerin bölgemize ve Ülkemize inşa süreçlerinde en verimli sistemlerin kurulması, üyelerimizin bu konuda yetkilendirilmesi, bilgi ve becerilerinin arttırılması amacıyla bölgemizde ilk kez böyle bir etkinlik planlanarak ilk adım atılmıştır.

Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretimine İlişkin Yönetmelik ve Yönetmeliğin Uygulanmasına Dair Tebliğin yayınlanmasının ardından Mühendislik disiplinimizin etik prensipleri çerçevesinde bu projelerin bölgemize ve Ülkemize inşa süreçlerinde en verimli sistemlerin kurulması, üyelerimizin bu konuda yetkilendirilmesi, bilgi ve becerilerinin arttırılması amacıyla böyle bir etkinlik planlanarak ilk adım atılmıştır.
Bölgemizde ilk defa şubemiz tarafından gerçekleştirilecek olan “Güneş Enerjisi Sistemleri Tesisatı Eğitimi” 16-19 Ocak 2017 tarihlerinde gerçekleşecektir. Güneş enerjisinden elektrik elde eden sistemlerin projelendirilmesi ve uygulama alanlarında çalışan üyelerimizin bilgi birikimlerinin arttırılmasının hedeflendiği 4 gün sürecek eğitim meslek alanımıza ilişkin yenilikleri içeren ve bu tür tesislerin inşasında proje onayında temel kriter olarak aranan yetkiyi kazanmış olacaklardır.

Seyfettin ATAR
TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri
EMO Mersin Şube Başkanı

 

Haber Gözcüsü

Yorumla

Yorum yazmak için buraya tıklayın...