Sorumluluk ve Kullanım İzinleri

Sitemizde yer alan yazıların her türlü sorumluluğu yalnızca yazarına (veya çevirmenine) aittir. Üçüncü şahısların haklarını ihlal eden veya sataşma, aşağılama vb. mesajlar veren yazılardan sitemiz sorumlu değildir. Bu gibi durumlarda, ilgili yazının kaldırılması için sosyal medya sayfalarımız üzerinden lütfen bizlerle temasa geçiniz…

Bilimdili yazarlarınca üretilen tüm içerik ve çeviriler, belirlenen kurallar çerçevesinde kaynak göstermek koşuluyla izin alınmaksızın özgürce paylaşılabilir ve yayınlanabilir.

Bilimdili İçerikleri Paylaşım Kuralları

1- İçerikler dergi, gazete, blog, sosyal medya, sözlük, çeşitli dijital ve basılı yayınlarda kaynak göstermek koşuluyla paylaşılabilir.

2- Sitemize ait içerikler kullanılmak istenildiğinde, Bilimdili sitesine ait ilgili yazının bağlantısı (link) aktif olarak kaynak verilmeli ve alıntı yapılan içerikten bilimdili haberine doğrudan erişim sağlanabilmelidir.

3- Bağlantı üzerinde “Bilimdili” ifadesi kesinlikle eklenmelidir.

4- Bilimdili kaynak gösterilerek paylaşılan metinlerde içerik değişikliği yapılamaz

Paylaşım Örnekleri

Tüm içerik kullanımında paylaşım örneği

*Kaynak: Bilimdili, “Neden Yapay Zeka Üretemiyoruz?”, Işıkdere A.
<https://bilimdili.com/dusunce/neden-yapay-zeka-uretemiyoruz/>

Özgün çalışmalarınız için alıntılama örneği

*Bilimdili – “Neden Yapay Zeka Üretemiyoruz?”, Işıkdere A., Bilimdili.com. 29 Ekim 2016.
<https://bilimdili.com/dusunce/neden-yapay-zeka-uretemiyoruz/>

*Bilimdili –Işıkdere Adem, “Neden Yapay Zeka Üretemiyoruz?” Bilimdili.com. 29 Ekim 2016: tarihinde erişim adresi: <https://bilimdili.com/dusunce/neden-yapay-zeka-uretemiyoruz/>