DÜŞÜNCE Duyurular Kitap

Türkbilig Türkoloji Araştırmaları Dergisi’nin 44. Sayısı Yayınlandı

Türkbilig’ten Merhaba,
Değerli okuyucular, Türkbilig Dergisi bugün 44. sayısı ile karşınıza ulaşma olanağı bulmuştur. Bu sayımızda da çok değerli orijinal makaleleri yayımlamaya gayret ettik. Çok önemli konularda alan uzmanlarının makaleleri ile sizleri buluşturduk. Bu sayımızda Peter ZIEME, Michael KNÜPPEL, Arzu ARICAN, Burak SOLMAZ, İrem KADIOĞLU, Saidbek BOLTABAYEV, Selin BAYRAK, Borbala OBRUSANSZKY, Cemalettin YAVUZ, Saffet Alp YILMAZ, Kadriye TÜRKAN, Nilüfer SERİN, Hüseyin ALTINALAN, İsmail EKİCİ gibi alan uzmanlarının yazılarına yer verdik. Orijinal
yazılar ile Türkolojiye katkı sunmak birinci amacımızdır, bu sayıda da bunu gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum.
Türkbilig dergisi hiçbir kurumdan destek almadan ve yazarlarından da yayın ücreti gibi taleplerde bulunmadan Türkoloji alanına bilimsel katkı sağlamaya çalışmaktadır. Çalışma arkadaşlarımıza, hakemlerimize ve yazarlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.
Yayımlanması için dergimize gönderilen yazıların çokluğu nedeniyle maalesef istediğimiz hâlde hepsini yayımlamamıza imkân bulunmamaktadır. Gönül ister ki, hakemlerimizden onay alan bütün makaleleri hemen okuyucu ile buluşturalım. Ancak, bu mümkün olamamaktadır. Bu nedenle yazarlarımıza uzun bekleme sürecinde gösterdikleri anlayıştan dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Değerli okuyucular, gelecek sayıda buluşmak umuduyla sağlık ve esenlikler dilerim. Hoşça kalınız.

Dergi tam dosyasına erişim için tıklayınız: Türkbilig

İçerikler