TEKNOLOJİ

Sürdürülebilir İnovasyon Paneli

Sust’ino, isminin uzatılmış haliyle “Sustainable Innovation”, amacı inovasyonu ve kültürünü benimsetmek olan İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü İnovasyon Topluluğunun planladığı “yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji” temalı projenin ismidir.
Üniversitemiz olan İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde düzenlenecek, sürdürülebilir enerji temalı bu panel ile üniversitemiz öğrencileri ve İzmir çapından katılımcıları bu konuda bilgilendirmek hedeflenmektedir. Bu kapsamda konusunda uzman kişilerle; yenilenebilir enerjinin geleceğini ve verimliliğini konuşacak, diğer enerji kaynaklarıyla farkını tartışacak, yenilenebilir enerjinin Türkiye ve dünyada kullanımı hakkında bilgi sağlayacağız.Bu panel ile biz geleceğin mühendis ve bilim insanlarına bu sektördeki iş imkân ve fırsatlarını öğrenmemize ve enerji sektöründe yenilenebilir enerjinin yerini , önemini konuşmak ve değerli konuşmacılarımızın atılımlarını ve tecrübelerini bizlerle paylaşması için uygun bir ortam sağlayacağına inanıyoruz.
Neden yenilebilir enerji sorusuna cevap bulmaya, enerji sektöründeki en büyük ve geleceği en parlak inovasyon olan yenilenebilir enerjiye ışık tutmaya çalışacağımız bu panelde, İYTE İnovasyon Topluluğu olarak, sizleri davet etmekten büyük bir onur ve mutluluk duyarız.

Sürdürülebilir İnovasyon Paneli Programı

09:45 AÇILIŞ

I. OTURUM
10:00 Dr. Cenk Sevim , Enerji Uzmanı ,Enercon-AERO Rüzgar Endüstri A.Ş ,”Küresel enerji politikaları ve Yenilenebilir enerji ”

10:30 Tolga ŞALLI , Çevreci Enerji Derneği Genel Başkanı , “Avrupa Birliği’nin İklim Değişikliği ile Mücadelesi”

11:00 Şule Erkoç , Direktör – Şule Erkoç Yenilenebilir Enerji Danışmanlık kurucusu ve sahibi , “Türkiye’de RES Gelişimi ve Sektör Etkileri ”

11:30 Prof. Dr Erol Şeker ,” Sürdürülebilir Enerji: Biyoyakıt ve Hidrojen”

12:00 Prof. Dr Alper Baba , “Türkiye de Jeotermal Enerji Sistemleri ”

12:30 Öğle Arası

II. OTURUM
13:30 Deniz Garip Yılmaz , Yenilenebilir Enerji Danışmanı – EniSolar , “Güneş Enerjisi Sistemleri”

14:00 Prof. Dr Ferhat Bingöl , “Rüzgar Enerjisi ve Eğitimi”

14:30 Mahir Tosun , Teknik Satış Müdürü – Siemens Wind Power, ” RES Teknolojileri Gelişimi ve Teknikleri ”

15:00 Batur Gün , Reshaber kurucusu

15:30 KAPANIŞ

Proje hakkında daha detaylı bilgi için alttaki linklere bakabilirsiniz:
http://sustino.org/
/https://www.facebook.com/sustainableinnovation14/?fref=ts

 

Neden Sürdürülebilir Enerji?

Genel kanıya göre “verimsiz” olarak düşünülen sürdürülebilir enerji ya da yenilenebilir enerji, artmakta olan çevresel ve iklimsel zararlara karşı geleceğimizin enerjisi olarak görünmektedir.

Enerji ihtiyacının kaçınılmaz olduğu günümüz dünyasında, devletlerce de desteklenen, temiz enerjinin yaygınlaşması ve geleceğe yön vermesi, ülkeler arası yarışta bir atılımdan öte, bir zorunluluktur.

Haber Gözcüsü

Yorumla

Yorum yazmak için buraya tıklayın...