Kitap

Beyazıt Devlet Kütüphanesi’nin 24 Saat Boyunca Açık Olmasına Karar Verildi

Okumak, insanı yaşadığı dünyada ve dahil olduğu toplumda her anlamda ileriye taşıyan, zenginleştiren, büyüten bir süreçtir. Özellikle kişisel gelişimin sağlandığı, aktarım kültürünün çoğaldığı, öğrenimin ve keşiflerin arttığı bu süreç, tarih boyunca insanlığın gelişimine de büyük ölçüde katkı sağlamıştır.

Geçtiğimiz günlerde Beyazıt Devlet Kütüphanesi ile ilgili alınan yeni bir karar, söz konusu okuma eylemini iyileştiren bir gelişmişlik sunuyor.

Kütüphanelerin kültürel ve sosyal yaşam alanlarımızla olan bağı hayatımızın büyük bir bölümünde önemli ölçüde yer tutar.

TA_TabanliogluArchitects_Beyazit_Library03.jpgÇünkü kültürel aktarımın sağlanması her anlamda yaşamı iyileştiren süreçlerden geçmekte ve insan hayatına dokunmaktadır.

tabanlioglu-architects-beyazit-public-library-istanbul-designboom-06Beyazıt Devlet Kütüphanesi de bu amaçla yeni bir uygulamaya geçti.

beyazit_1977Pek çok açıdan Türkiye’nin en önemli kütüphaneleri arasında yer alan Beyazıt Devlet Kütüphanesi, alınan yeni bir kararla artık 24 saat boyunca açık olacak.

beyazit-public-library-t260716-4Özellikle araştırmacıların ve öğrencilerin sıklıkla uğradığı kütüphane, bir önceki dönemde 08.00-22.30 saatleri arasında ziyaretçi kabul ediyordu.

TA_TabanliogluArchitects_Beyazit_Library.jpgAncak alınan bu yeni kararla birlikte 24 saat boyunca açık kalacak ve kapanmayacak.

IEBK060110000449Kütüphanelerde vakit geçirmeyi, çalışmayı ve araştırmayı seven herkes için faydalı olacağı düşünülen bu yeni uygulamanın tüm kütüphanelerde yaygınlaşması umuduyla.

TA_TabanliogluArchitects_Beyazit_Library03.jpgKaynak: http://listelist.com