Bilgisayar Endüstri TEKNOLOJİ

Monster Gaming Lab nedir?

OYUN FİKRİNİN HAYATA GEÇTİĞİ, ORTAK BİR YAŞAM ALANI Monster Gaming Lab ile oyun fikirleriniz hayata geçiyor, dünyaya ulaşıyor, yatırım alıyor!

 

PROGRAM NASIL İŞLİYOR?

Monster Gaming Lab oyun girişimi programına kabul edilen tüm girişimlerin hedefe ulaşmasını hızlandırıyoruz. Program bünyesinde farklı aşamalarda olan girişimcilerin ihtiyaçlarına özel eğitimlere katılıyor, oyun dünyasının en iyi mentorlarıyla birebir görüşmeler yapıyor ve girişimlerini geliştirme imkanı buluyor.

 

AŞAMA 1

KULUÇKA
PROGRAMI

Oyun fikrinizin hayata geçmesi ve ticarileşmesi için ihtiyacınız olan mentor, danışmanlık ve akademik desteği sağlayarak hayalinizi birlikte gerçeğe dönüştürüyoruz! Monster, oyun fikirlerinin gelişmesinde, pazara sunulup son kullanıcıya ulaşmasında girişimlere destek oluyor. Monster Gaming Lab ise oyun alanındaki know-how’ını girişimcilere açarak oyun dünyasına erişim imkânı veriyor. Monster, oyun fikrini geliştirmek için girişimcilere, Monster dünyasında oyun geliştirme için en uygun çalışma ortamı ve ağı sunarken, uzman mentor takımı ve danışmanlarla verimli bir kuluçka süreci sağlıyor.

 

AŞAMA 2

HIZLANDIRMA
PROGRAMI

Geliştirdiğiniz oyun fikrine, pazar deneyimi desteği sağlayarak ve pazarlama stratejilerinizi geliştirerek ürününüzü test etmek ve doğru network desteğiyle kullanıcıya sunmanıza destek oluyoruz! Monster Gaming Lab olarak, oyununu geliştirmeye başlamış olan olan girişimcilere, yoğun şekilde mentorlük, pazar deneyimi, altyapı-teknik destek ve partnerlik desteği veriyor; devlet teşvikleri ve fon destekleri erişmelerini sağlıyoruz. Monster’ın oyun dünyasındaki gelişmiş ağı ile bir araya getirerek, girişimcilerin hızlı büyümesini hedefliyor; hazır olan ekipler için ise yatırım alma ve globalleşme süreçlerini başlatıyoruz.

 

AŞAMA 3

YATIRIM
SÜRECİ

Monster öncülüğünde, oyun dünyasına sunulmaya hazır ve deneyim kazanmış oyunlarınıza yatırım yaparak büyümenize katkı sağlıyoruz! Oyun geliştirebilmek için ihtiyacınız olan desteğin karşılanması amacıyla girişimcilere, öncelikle Monster olmak üzere birçok yatırım ağından fon alma şansı sunuyoruz. Partner yatırım ağlarımızın yanı sıra kitlesel fonlama ağları ile yatırım dünyasına erişiminizi kolaylaştırıyoruz.

 

EKİPLERE NELER SUNUYORUZ?

MONSTER
TOPLULUĞUNA ERİŞİM

Türkiye’nin tek oyun bilgisayarı üreticisi Monster, program süreci boyunca oyun topluluğunun yanında olacak!

DANIŞMANLIK ve
MENTORLUK

Yazılımdan tasarıma, alanında uzman mentor ve danışmanlarımız, oyun fikrinizi geliştirirken ihtiyacınız olan her alanda desteğe hazır olacak!

EKOSİSTEME ERİŞİM ve
İŞ BAĞLANTILARI

Monster Bilgisayar ve girişimcilik ekosistemine hakim ekibimizle ağınızı genişletin!

HİBE DESTEK PROGRAMLARI

Program süreci ve sonrasında yapılacak yatırım görüşmeleri ile oyun fikrinize fon sağlayın!

ALTYAPI DESTEĞİ

Monster bilgisayarın hardware ve software altyapıları program sürecinde kullanımınıza açık olacak!

EĞİTİM

Monster Gaming Lab olarak geniş mentor desteği, online ve offline eğitimleri ve düzenli etkinlikleri ile oyun sektöründe yeni başarı hikayelerinin yazılabilmesi için fırsatlar sunuyoruz. Yapabileceğiniz en iyi oyunu yapmanıza yardımcı olmak ve bu süreçte takımınızın becerilerini geliştirmek istiyoruz.

FİNANSMAN

Oyun fikrinizin gelişirken pazar deneyimi kazanması ve yatırım alması burada mümkün! Oyun dünyasında tüm ihtiyaçlarına cevap veren ve yeterli gelişimi sağlayan ekiplere yatırım desteği sağlıyoruz.

YAYINCILIK

Fikrinizin oyun dünyasıyla paylaşmanız için aradığınız her kaynağı, program içerisinde bulabilirsiniz! Çünkü burada size, geliştirdiğiniz oyunları Monster desteğiyle ile test etme ve pazar deneyimi edinme fırsatı sunuyoruz.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Monster Gaming Lab nedir?

Monster Gaming Lab, oyun fikirlerinin ortaya çıktığı, geliştirildiği ve oyun dünyasıyla paylaşıldığı bir girişimcilik programı.

 

Programa katılım şartları nelerdir?

Programa, oyun fikrini geliştirmek isteyen her aşamadan girişim başvurabilir!

 

Ofiste çalışmak zorunda mıyız?

Hayır. Ancak bir çalışma alanına ihtiyacınız olursa oyun dünyasından isimlerle buluşabileceğiniz ofisimizin kapıları her zaman açık!

 

Ekip olarak bir oyun üzerine çalışıyoruz ancak henüz şirketleşmedik. Yine de başvurabilir miyiz?

Evet!

 

Başvurmam için oyun fikrimin hangi aşamada olması gerekir?

Monster Gaming Lab olarak, her aşamadan girişimin başvurusuna açığız!

 

Program süreci nasıl? Katılanları neler bekliyor?

11 Eylül’de başlayacak programımız 2 ay sürüyor. Bu süreçte her aşamadan girişimciler, oyun fikirlerini geliştirmek için eğitimler, mentörlük ve yatırım görüşmeleri adımlarından geçiyor. Ekipler, programın sonunda ise tüm ekosistemin katılacağı demo-day etkinliğiyle oyun dünyasının önemli kişilerine ulaşma imkanı buluyor.

 

Hızlandırma programına kaç proje katılacak?

Monster Gaming Lab olarak, programa katılan her projenin ihtiyaçlarına özel olarak cevap verebilme ve bu sayede katma değer yaratan oyunlar üretme imkanı bulabilmek bizim için çok önemli! Dolayısıyla programa 5 ekip kabul ediyoruz.

 

Kadir Celep

Yorumla

Yorum yazmak için buraya tıklayın...