Yaşam

NatGeo Genius (Deha) 2. Dönemde Konu Edeceği Dâhiyi Seçti

National Geographic’in hazırladığı ilk kurgu dizi projesi olan Genius (Deha), ilk mevsimde ünlü bilim insanı Albert Einstein’ın yaşamını konu almıştı, önümüzdeki mevsimde ise ünlü bir sanatçıda karar kılındı… 20. Yüzyıl sanatına damga vurmuş İspanyol ressam Pablo Picasso.

Dünya çapında büyük beğeni toplayan Deha, 45 milyondan fazla seyirciye ulaştı… Dizinin yapımcılığını Akıl Oyunları filmi ile Oscar kazanan Ron Howard ve Brian Grazer üstleniyor. 27 Haziran’daki son bölümü ardından açıklama yapan yapımcılar, günler süren toplantılarının sonucunda 2. mevsimde konu edilecek ismin kübist ressam Picasso olduğunu duyurdular.

27 Haziran'daki son bölümü ardından açıklama yapan yapımcılar, günler süren toplantılarının sonucunda 2. sezonda konu edilecek ismin usta ressam olduğunu duyurdular.

Aynı ilk mevsimde olduğu gibi, geçmiş ve şimdiki zaman arasında giderek Pablo Picasso’nun gençlik ve olgunluk dönemi anlatılacak. Albert Einstein’ın gençliğini Johnny Flynn ve olgunluk dönemini Geoffrey Rush şahane bir performansla canlandırmıştı.

Albert Einstein’ın gençliğini Johnny Flynn ve olgunluk dönemini Geoffrey Rush şahane bir performansla canlandırmıştı.

Pablo Picasso’yu kimlerin canlandıracağı şimdilik muamma ama olgunluk dönemini Geoffrey Rush kalitesinde ünlü bir oyuncunun canlandırması muhtemel gözüküyor.

Pablo Picasso'yu kimlerin canlandıracağı şimdilik muamma ama olgunluk dönemini Geoffrey Rush kalitesinde ünlü bir oyuncunun canlandırması muhtemel gözüküyor.

Pablo Picasso seçimi ile bilim dünyasındaki dahilerle sınırlı kalınmayacağını gösteren Genius, 2. mevsim çekimlerine bu yılın sonlarına doğru başlayacak. 2018’in Nisan ayında da 171 ülkede ve 45 dilde aynı anda National Geographic’te yayınlanacak.

bilimdili

Yorumla

Yorum yazmak için buraya tıklayın...