Bilgisayar

Trump Hacklendi !

ABD Başkanlığına seçilen Donald Trump da Anonymous tarafından daha önce siber saldırıya uğramış ve kimlik bilgileri açıklanmıştı.

Genellikle devlet kurumlarına ait sitelere yönelik saldırılarıyla gündeme gelen hacktivist grup Anonymous, geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir izleti ile Donald Trump’a karşı topyekün bir savaş ilan ettiğini duyurmuştu Daha önceki Anonymous videolarında da olduğu gibi yine bir Guy Fawkes maskesinin ardından konuşan sözcü, hack grubunun Trump’ın web sitelerini çökerteceğini ve bazı utanç verici bilgileri ifşa ederek onun başkanlık yarışında aldığı maddi yardımların önünü keseceğini açıkladı.

Anonymous, yeni hedefi olarak ABD’nin yeni devlet başkanı seçilen   Donald Trump’ı gösterdiği bu videosunda şu çarpıcı ifadelere yer verdi: “Trump’ın tutarsızlık ve nefret dolu kampanyası yalnızca ABD’yi şok etmekle kalmadı, korkunç eylemleri ve fikirleriyle bütün gezegeni de sarstı.”

Hacktivist grup düzenlediği bu kampanyasında #OpTrump hashtag’ini kullanacağını ve ilk olarak aşağıdaki siteler olmak üzere Trump’la ilgili çok sayıda siteyi çökertmeye hazırlandığını belirtti:

trumpchicago.com

donaldjtrump.com

trump.com

trumphotelcollection.com

donaldtrump2016online.com

citizensfortrump.com

Buna göre ilk koordine saldırının 1 Nisan itibariyle trumpchicago.com’u hedef alacağı söyleniyordu. Henüz doğrulanmamış olsa da, aralarında Trump’ın sosyal güvenlik numarasının da olduğu bilgiler ifşa edilmiş durumda. Diğer yandan, grup ayrıca Trump’ın sesli mesajlarını da kırarak bazı yüz kızartıcı mesajları da sızdırmaya başlandığını belirtmişlerdir.

Bu olaylar Mart 2016’da başlamış ve o dönem başkan adayı olan Trump’ın Ocak ayında Obama’dan alacağı devlet başkanlığından sonra nasıl bir durum gerçekleşecek merak edilmektedir.

Yorumla

Yorum yazmak için buraya tıklayın...