TEKNOLOJİ

Geleceğin Mühendisleri Uluslararası Öğrenci Sempozyumu 2017

Sempozyum duyurusu

Değerli öğrenciler,

Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından 15 – 17 Haziran 2017 tarihleri arasında Zonguldak’ta düzenlenecek olan 1. Geleceğin Mühendisleri Uluslararası Öğrenci Sempozyumu’nda (Engineers of Future International Student Symposium – EFIS) sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Sempozyum kapsamında lisans ve lisansüstü mühendislik öğrencilerinin bir araya gelerek kendi alanlarındaki güncel gelişmeleri, mevcut çalışmaları ve sorunları dile getirerek, bu sorunlara cevap arayarak çözüm önerileri sunmaları amaçlanmaktadır.

Bu kapsamda mühendislik disiplinlerinden siz öğrencilerin sempozyuma katılarak hem mesleki gelişimlerine katkıda bulunacağı hem de gelecekteki iş birliliği olanaklarını artıracağı inancındayız.

 

Düzenleme kurulu adına,

Prof. Dr. Ş. Hakan KUTOĞLU

Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı

 

Tanıtım

Geleceğin Mühendisleri Uluslararası Öğrenci Sempozyumu (Engineers of Future International Student Symposium-EFIS), uluslararası bir organizasyon olma özelliğine sahip olup, BEÜ’nün tüm mühendislik disiplinleri arası düzenlediği öğrenci sempozyumudur.

Etkinliğin amaçları;

  • Tüm mühendislik disiplerinden öğrencilerin bir araya gelerek mühendislik alanlarındaki güncel gelişmeleri, mevcut çalışmaları ve sorunları dile getirerek, bu sorunlara cevap arayarak çözüm önerileri sunmak,
  • Ulusal ve uluslararası düzeyde lisans ve/veya lisansüstü öğrencilerini aynı çatı altında toplayarak potansiyel işbirliği fırsatları yaratmak,
  • Organizasyon sürecinde ve sonrasında katılımcıların mühendislik konusunda sorunları belirleme ve çözme aşamasında ortak projeler yürütmelerini sağlamak,
  • Öğrencilerin uluslararası bir etkinlikte, topluluğa hitap edebilme, üst düzey iletişim kurabilme, çalışmalarını paylaşabilme ve özgüven kazanma olanağı sağlamaktır.

Bu sene ilki düzenlenecek olan etkinliğimiz, 15 – 17 Haziran 2017 tarihlerinde Bülent Ecevit Üniversitesi Farabi Yerleşkesinde gerçekleştirilecektir.

 

Başvuru

Etkinliğimiz tüm mühendislik disiplinlerine hitap etmekte olup, konu sınırlaması bulunmamaktadır.

Lisans ve/veya lisansüstü öğrenimi gören tüm öğrenciler etkinliğe katılabilir. Etkinliğe katılım ücretsizdir.

Başvuru için bağlantıdaki formun (özet dahil) doldurularak efis.beun@hotmail.com e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Sempozyumda sunulmak üzere kabul edilen çalışmalar için kullanılacak olan poster formatı bağlantıdaverilmiştir. Poster boyutu 70×110 cm (dikey) olacaktır.

 

 

Önemli Tarihler

TARİH AÇIKLAMA
26 Mayıs 2017 Özet Gönderiminin Son Günü
31 Mayıs 2017 Sonuçların Açıklanması
02 Haziran 2017 Kayıtların Son Günü
15 – 17 Haziran 2017 Konferans Günleri

Haber Gözcüsü

Yorumla

Yorum yazmak için buraya tıklayın...