Canlı Bilimi

Hanımlar Cinsel İlişkiye Girdikleri Beylerin DNA’larını Beyinlerinde Tutuyorlar

Çalışma, dişilerin beyinlerinin ‘’erkek mikroçimerizmi’’ barındırdığını ortaya koydu. Mikroçimerizm, kadını oluşturan hücrelere genetik bakımdan uzak, başka bir bireye ait erkek DNA’nın kadında bulunuşu durumuna diyiliyor.

Deneye tabii tutulan 59 kadından 37’sininin beyinlerinde erkek mikroçimerizmi bulundu. Erkek mikroçimerizmi kadınların beyinlerindeki birden fazla alanda mevcuttu. Peki bu yabancı kaynaklı DNA kimindi ya da nereden geliyordu? Anne ve babanın DNA’larının birleştiğinde ortaya yeni, bambaşka bir DNA çıkar yani deneklerin beynindeki erkek DNA’sının kadınların babalarına ait olması mümkün değildi.

Kadınların beyinlerde yabancı erkeğe ait DNA’nın bulunuyor olmasının sebepleri hakkında var olan araştırmalar okundu ve çalışmalar incelendi. Buna göre bu durumun muhtemel sebepleri hakkında dört sonuca ulaşıldı:

  1. kadınların fark etmemiş olabileceği bir düşük vakası
  2. rahimdeki ikizlerden erkek olanın ölmüş olması
  3. annenin kendinden yaşça büyük erkek kardeşinin olması
  4. cinsel birleşme

İlk üç seçenek bütün kadınlar için geçerli değildi, dördüncü seçeneğin en yaygın sebep olduğuna ulaşıldı.

Birlikte olduğunuz her erkeğin spermatozoasını alırsınız ve o neredeyse hayatınızın bir parçası haline gelir. Canlı hücrelerden oluşan sperm vücudunuza girdiğinde rahminize tutunana kadar yüzer. Sperm vücuda ağızdan girerse yüzerek genzinize, iç kulağınıza ve gözlerinizin arkasına gider ve daha sonra oralara gömülür. Kanınıza karışır, beyninizde ve omurganızda birikir.

Tıpkı bir bilim kurgu filminin parçasıymışçasına adeta sizin bir parçanız olur ve artık ondan kurtulmak mümkün değildir.

Cinsel birleşmeyle ilgili keşfedilmesi gereken bolca gizem bulunuyor.

Kaynak
http://yournewswire.com/women-dna-man-sex/
İçerikler

bilimdili

Yorumla

Yorum yazmak için buraya tıklayın...