Tıp

Türk Doktordan Avrupa’da Büyük Başarı

Op. Dr. Şahin Hanalioğlu

Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sinir Cerrahisi doktorundan Avrupa’da büyük başarı!

Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi dalında (Nöroşirürji) Kliniği uzman doktorlarından Op. Dr. Şahin Hanalioğlu, Avrupa Beyin Cerrahisi Dernekleri Birliği (EANS) tarafından 21 Ocak 2017 tarihinde Litvanya’nın başkenti Vilnius’te gerçekleştirilen Avrupa Beyin Cerrahisi Yeterlik Sınavı (European Board Examination in Neurological Surgery)’nda 78 katılımcı arasında Avrupa İkincisi oldu.

Avrupa Beyin Cerrahisi Yeterlik Sınavı sertifikası

Avrupa’da ve diğer kıtalarda nöroşirürji, beyin cerrahları ve hastalarının temel savunucusu olan Avrupa Nöroşirurji Dernekleri Birliği (EANS), hem Avrupa nöroşirürji toplumları hem de dünyanın her yerindeki bireysel sinir cerrahları olmak üzere hızla büyüyen, bağımsız bir dernektir.

Bilimsel bilginin en üst düzeyde değişimini kolaylaştırarak üyelerinin hastalarına sundukları tedavi kalitesinin arttırılması amaçlayan bu dernek; Avrupa Sinir Cerrahisi Kongresi ve sinir cerrahisinde kabul görmüş Avrupa Eğitim Kursları dahil olmak üzere çok çeşitli toplantılar, sempozyumlar ve eğitim kursları düzenliyor.

E-öğrenmenin bilimsel bilginin ilerlemesinde oynadığı önemli rolden haberdar olan Avrupa Nöroşirurji Dernekleri Birliği (EANS), EANS Akademi aracılığıyla sinir cerrahi materyallerinin kapsamlı bir çevrimiçi kütüphanesini sunarak bu oluşumu destekler. 

Haber Gözcüsü

Yorumla

Yorum yazmak için buraya tıklayın...