Dil Duyurular TEKNOLOJİ

Türkçe Doğal Dil İşleme Yarışması

TEKNOFEST Teknoloji yarışmaları kapsamında Türkçe Doğal Dil İşleme Yarışması düzenlenmektedir. Türkiye Açık Kaynak Platformu tarafından Türkçe Doğal Dil İşleme konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla çevrimiçi yarışma düzenlenmektedir. İlgili yarışma süresince katılımcılardan; 🗓️ Son Başvuru: 12 Temmuz

● Veri Üretme
● Açık Kaynak Araçları Kullanma
● Veri Setleri Geliştirme

İşaretsiz Verileri İşaretli Hale Getirme gibi konularda faaliyet göstermeleri istenecektir.

Katılımcılar, başvuru sürecinde; kendilerini, takım arkadaşlarını ve proje fikirlerini anlatan bir sunum hazırlamak zorundadır. Söz konusu sunumu Google Drive ya da Dropbox gibi bir bulut alanına yükleyip, söz konusu alanın linkini başvuru formunun en alt kısmında yer alan alana girmek zorundadır.Yarışmaya katılım bireysel ya da takım halinde olabilir. Takımlar en fazla dört katılımcıdan oluşabilir.
Yarışma süresince geliştirilecek kodların GitHub’da paylaşımı zorunludur. Bu bağlamda tüm yarışmacılar projeleri ile ilgili gerekli dokümantasyonu yapmak zorundadır.

Türkçe Doğal Dil İşleme Çevrim İçi Yarışmasına herkes başvuru yapabilir. 18 yaş altı ekiplerin danışmanları ile birlikte yarışmaya katılmaları gerekmektedir. Katılımlar bireysel ya da takım haline gerçekleştirilebilir. Takım haline yarışacak ekiplerin her birinin ayrı ayrı başvuru yapması ve takım isimlerini doğru olarak forma yazmaları önem arz etmektedir.

Mentörlük Başvurusu Yapmak İçin TIKLAYINIZ.

Yarışma detayları için Tıklayınız.

Kadir Celep

Yorumla

Yorum yazmak için buraya tıklayın...