Yapay Zeka

Yapay Zeka Mentorluk Programı: Derin Öğrenmeye Giriş

Deep Learning Türkiye topluluğu tarafından desteklenen mentorluk programına katılarak yapay zekanın en popüler alt dalı olan derin öğrenmeye (deep learning) giriş yapabilirsiniz.

700’den fazla üyesi ve sosyal medyada 20 BİN’den fazla takipçisiyle Türkiye’nin en büyük yapay zeka topluluğu olarak derin öğrenmeye giriş yapabilmeniz için TAMAMEN ÜCRETSİZ mentorluk programını sizlerle paylaşıyoruz.

Mentorluk programının detaylarına geçmeden önce topluluğumuzu tanıtan aşağıdaki yazıyı okuyabilirsiniz:

Medium.com adresinde görüntüleyin

Temel sorularınıza yanıt bulmak için soru ve cevaplardan oluşan aşağıdaki rehberimizi okuyabilirsiniz:

Medium.com adresinde görüntüleyin

YAPAY ZEKA MENTORLUK PROGRAMI NEDİR?

Türk Dil Kurumu’na göre “danışan kişinin hedefine ulaşmasını sağlayacak yolu bulmasına yardımcı kimseye” mentor denilmektedir. Derin öğrenmeye giriş niteliğindeki bu programda Stanford Üniversitesi’nde Profesör olan ve aynı zamanda dünya çapında birçok kişinin faydalandığı online kursların yer aldığı Coursera sitesinin kurucularından Prof.Dr.Andrew Ng tarafından verilen dersleri takip etmenize destek sağlayacağız.

İÇERİK ve ZAMAN

Program kapsamında Youtube’daki Neural Networks and Deep Learning isimli çalma listesinde yer alan toplam 43 videoyu izleyip çalışacaksınız. Videoların isimlerinden de anlaşılacağı üzere 43 video 4 haftaya bölünmüş durumda. Biz de mentorluk programı kapsamında 2–29 Temmuz tarihleri arasında 4 hafta süreyle bu videoları bitirmiş olacağız.

İŞLEYİŞ

Videolar isimlerinden görebileceğiniz üzere C1W1 şeklinde kısaltmalar bulunmakta. C, Course, W ise Week anlamına gelmektedir. Her hafta o haftaya ait videoları SİZ İZLEYECEKSİNİZ sorunuz olursa BİZ CEVAPLAYACAĞIZ.

Mentorluk programı kapsamında bu kursla alakalı sorduğunuz sorulara 24 saat içinde cevap verme garantisi veriyoruz.

ÜCRET?

Size sağlayacağımız destek karşılığında hiç bir ücret talep etmiyoruz. Mentorluk programımız tamamen ÜCRETSİZDİR.

MEKAN?

Mentorluk programı tamamen online ortamda olacak. Tek ihtiyacınız olan şey internet.

KİMLER KATILABİLİR?

Derin öğrenmeye giriş yapmak isteyen herkes katılabilir. Mentorluk programında Deep Learning Türkiye topluluğundan 100’den fazla kişi katılmakta ve destek vermektedir.

BAŞVURU FORMU

Aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu iletebilirsiniz. Son başvuru tarihi 30 Haziran 2018’dir.

Başvuru Formu

Sonuçlar 1 Temmuz’da başvuru formunda kullandığınız e-posta aracılığıyla bildirilecektir.

Kaynak