Duyurular TOPLUM

Bilimdili Derneği Başkanı Yılın Genç Araştırmacısı Ödülünü Aldı

TBMM Meclis Başkanı Sn. Prof. Dr. Mustafa ŞENTOP’un himaye ve katkılarıyla, Prof. Dr. Özcan GÜNGÖR’ün düzenleme kurulu başkanlığında 6. INCSOS “100. Yılında Evrensel Boyutlarıyla İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy Kongresi” Türkiye Büyük Millet Meclisi Konferans Salonu kapanış oturumunda Bilimdili Derneği Başkanı Saffet Alp YILMAZ “Yılın Genç Araştırmacısı” ödülüne layık görüldü.

TBMM Başkanı Şentop’un himayesinde, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Tarihdaş Milletler Derneğinin iş birliğiyle düzenlenen kongreye, 28 ülkeden 63 bilim insanı katıldı.

Mehmet Akif’in, şair ve mütefekkir olarak, milletin milli değerlerini temsil eden mümtaz bir şahsiyet olduğuna dikkati çeken Şentop, “Mehmet Akif, bütün hayatını inancı ve düşüncesi uğruna vakfeden, inandığı değerleri yaşamaya, tebliğ etmeye, o uğurda hayatını mücadeleye hasretmiş bir şahsiyettir. Millet olarak Mehmet Akif gibi düşüncesiyle, yaşantısıyla, sanatıyla örnek olan güzide bir şahsiyete sahip olduğumuz için ne kadar iftihar etsek azdır. Çünkü o inandığını tam olarak yaşayan, her şeyini dini ve milleti için feda eden yüksek karakterli bir ahlak ve fazilet örneğidir.” ifadesini kullandı.

bilimdili

Yorumla

Yorum yazmak için buraya tıklayın...