Yaşam

Kozmos İzleten Öğretmenden Yedi Maddelik Savunma

Buca, Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi’nde öğrencilerine Neyşınıl Coğrafi’nin (National Geographic) ‘Kozmos’ (cosmos) belgeselini izleten tarih öğretmeni Kahraman Kepenkçi, belgeselin ‘İslam’a aykırı’ olduğu gerekçesiyle BİMER üzerinden şikâyet edilmişti.

Erkan Acarer’in Birgün’de yazdığına göre şikayet şunları içermekteydi; “Buca Fatih Sultan Mehmet Andadolu Lisesi Tarih öğretmeni, cosmos adlı ateizm görüşünü dikteleyen varoluşu tamaı ile Darwin’ci teori ile İslam’a aykırı belgeseli bir çok dersinde öğrencilere izlettirmiştir. % 97’si Müslüman olan bu ülkede bu davranışın gereğinin yapılmasını arz ederim…”

Anadolu Lisesi tarih öğretmeni Kahraman Kepenekçi ise özetle şunları söyledi: “Gizli bir soruşturma yürütüyorlar. Geçen yıl da FETÖ yapılanmasının hedefindeydim. Öğrencilerime izlettiğim Darwin’ist bir belgesel değil. Hem olsa ne olacak. Korkup geri adım attıkça tepemize çıktılar.”

Bu şikayetten sonra şikayetin soruşturmaya dönüşeceğini düşünen Kepenkçi bir savunma yaptı. Kepenkçi’nin savunması şöyledir;

cosmos-savunma-metni-620x507

Yorumla

Yorum yazmak için buraya tıklayın...