Canlı Bilimi Yaşam

Bilim Üstün Yetenekli Sporcular Keşfedecek

Gazi Üniversitesi bünyesinde kurulan Sporda Üstün Yetenekliler Uygulama ve Araştırma Merkezi ile üstün yetenekli çocuklar, bilimsel yöntemlerle tespit edilecek.
 
Gazi· Üniversitesi Sporda Üstün Yetenekliler Uygulama ve Araştırma Merkezi (GÜYAM) Yönetmeliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
 
Buna göre, GÜYAM tarafından üstün yetenekli çocukların sportif ve sanatsal özelliklerinin keşfedilmesine yönelik bilimsel araştırmalar ve çalışmalar yapılacak.
 
Bu çocukların yeteneklerinin dünya standartlarında geliştirilmesi için tanılama modelleri ve eğitim programları geliştirecek merkez, çocukların hem potansiyellerinin farkına varmalarını hem de ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek bireylerin ortaya çıkarılmasını planlıyor.
 
GÜYAM bu amaçlarına ulaşabilmek için ulusal, uluslararası kurum ve kuruluşlarla iş birliğinde bulunarak, araştırma ve eğitim programları gerçekleştirecek. Ayrıca merkez, ulusal ve uluslararası düzeyde kongre, seminer, toplantı, eğitim ve benzeri etkinliklerle sertifikalı veya sertifikasız eğitim programları düzenleyecek.

Haber Gözcüsü

1 Yorum

Yorum yazmak için buraya tıklayın...