DÜŞÜNCE Yaşam

VIII. Uluslararası Lisansüstü Eğitim Sempozyumu

VIII. Uluslararası Lisansüstü Eğitim Sempozyumu bu yıl Kıbrıs’ta gerçekleştirilecektir.

Değerli Araştırmacılar,

Eğitim kurumu olarak üniversiteler eğitim öğretim faaliyetlerinin yanında yaptıkları araştırmalarla araştırma kültürünün oluşmasına ve bu kültürün yaygınlaşmasına öncülük ederler. Bu anlamda sempozyumlar yapılan araştırmaların farklı ortamlarda paylaşılmasına, tartışılmasına, araştırmacıların kendi aralarında etkileşimde bulunabilmelerine imkân sağlar. Sempozyumda araştırmacılar kendi alanlarında çalışan birçok bilim insanıyla görüş alış verişinde bulunarak neleri, nasıl yapabilecekleri konusunda yeni fikirler edinirler. Böylece daha nitelikli çalışmaların alana kazandırılmasına katkı sağlayabilirler. Araştırmacılar yapılan sempozyumların farklı mekânlarda yapılması dolayısıyla değişik yerleri gezip görme, yeni bakış açıları kazanabilme fırsatı elde edebilirler.

Geleneksel hale gelen lisansüstü eğitim sempozyumunun 8 incisini Sakarya Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü olarak Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi ve Doğu Akdeniz Üniversitesi ile birlikte düzenlemeye karar verdik. Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin evsahipliğinde gerçekleştirmeyi planladığımız bu uluslararası lisansüstü eğitim sempozyumu ile bir taraftan alanla ilgili dünyanın farklı yerlerindeki araştırmacıları bir araya getirerek bilgi alışverişinde bulunabilmeyi, diğer taraftan araştırmacıların farklı mekânları ziyaret edebilmelerini amaç edindik.

Alanla ilgili sorunların tartışılması ve deneyimlerin paylaşılmasının lisansüstü eğitimin niteliğini olumlu yönde etkileyeceğine inanıyoruz. Kıbrıs’ta gerçekleştirmeyi planladığımız VIII. Uluslararası Lisansüstü Eğitim Sempozyumu’na katılmanızdan dolayı memnuniyet duyacağımızı belirtir, teşriflerinizi bekleriz.

Doç. Dr. Halil İbrahim SAĞLAM
Ayrıntılı bilgi için adres: http://www.ules.sakarya.edu.tr/

bilimdili

Yorumla

Yorum yazmak için buraya tıklayın...