Duyurular

Göçebe Dergisi’nin 4. Sayısı Yayınlandı

ÖNSÖZ

Anadır arzulara her zaman Qarabağ,
Danışan dil dodağım tar, kaman Qarabağ,
Qarabağ can Qarabağ ana yurdum…
Qarabağ can Qarabağ ana yurdum…

Göçebe Dergisi’nin 4. sayısını sunarken hem bir tarafımız hüzünlü hem de zafere bu kadar yakınız. Ermenistan terör devleti, 27 Eylül 2020 Pazar günü sabah saatlerinde Azerbaycan’ın sivil yerleşim yerlerine saldırıda bulunmuştur. Bu saldırı sonucunda aynı aileden 2’si çocuk 5 kişi şehit edilmiştir. 5 Ekim 2020 Pazartesi günü ise Azerbaycan’ın ikinci büyük şehri olan Gence şehrine füze saldırısı sonucu 1 kişi şehit olmuş, 30 kişi yaralanmıştır. Ateşkes anlaşması imzalanmasına rağmen ihlaller devam etmektedir. Bu tacizler 30 yıldan bu yana durmaksızın süregelmektedir. Azerbaycan toprakları, 30 yılı aşkın bir zamandan beri işgal altındadır. Kısaca, Ermenistan’ın saldırgan, şımarık ve hadsiz tutumlarına bir yenisi daha eklenmiştir.

Birleşmiş Milletler başta olmak üzere pek çok uluslararası kurumun defalarca tespit ettiği gibi Karabağ toprakları, Azerbaycan Cumhuriyeti’nin topraklarıdır! Azerbaycan Cumhuriyeti’nin ayrılmaz ve ayrılmayacak bir parçasıdır! Ermenistan bu topraklarda işgalcidir! Bu durum vicdanı olan herkesin hatta vicdanı olmayanların bile inkâr edemeyecekleri bir gerçektir!

Biz, büyük önderlerimiz Mustafa Kemal Atatürk ve Haydar Aliyev’in; ‘Azerbaycan’ın sevinci bizim sevincimiz, üzüntüsü bizim üzüntümüzdür!’, ‘Tek Millet, İki Devlet!’ özdeyişlerinde anlamını bulan köklü, millî, kültürel-tarihî bağlarımızın, ilke ve değerlerimizin, günümüzdeki mirasçıları ve can Azerbaycan Türklerinin kardeşleri olarak, Azerbaycan halkının ve ordusunun işgal altındaki vatan topraklarını kurtarmak, toprak bütünlüğünü savunmak maksadıyla başlattığı harekatı tüm gücümüzle sonuna kadar desteklediğimizi tüm dünyaya haykırıyoruz!

Biliyoruz ki, zafer “hakkı” olanın olacaktır! Zafer “haklı” olanın olacaktır! Zafer adaletin zaferi olacaktır! Zafer Azerbaycan Ordusunun Olacaktır!

Saffet Alp YILMAZ

Göçebe_Dergisi_Ekim_2020_Sayı_4

 

 

 

Göçebe Dergisi’nin eski sayılarına ve pdf şekillerine ulaşmak için tıklayınız: Göçebe Dergisi 

bilimdili

Yorumla

Yorum yazmak için buraya tıklayın...