Fizik

Dünya Enerji Kongresi 2016

Dünya Enerji Konseyi’nin 5-8 Kasım 2012 tarihleri arasında yapılan Genel Kurulu Toplantısı’nda; “23. Dünya Enerji Kongresi”nin İstanbul’da yapılması kararlaştırılmıştır.

Milli Komitemiz tarafından yapılan yoğun çalışmalar sonucu 23. Dünya Enerji Kongresi’nin 2016 yılında İstanbul’da yapılması, diğer öneriler ile birlikte oylanmıştır.

Yapılan kapalı oylama sonucu Genel Kurul, 2016 Dünya Enerji Kongresi’nin İstanbul’da gerçekleştirilmesi için Milli Komitemizi yetkilendirmiştir.
Bu sevindirici sonuç, Türkiye’nin tanıtımı yanında İstanbul şehrine önemli ekonomik katkılar sağlayacaktır. Yaklaşık olarak 5000-6000 kişinin delege olarak katılması beklenen bu Dünya Kongresi’nde büyük bir enerji fuarı da düzenlenecektir.

Dünya’nın sayılı enerji uzmanları, yetkilileri ve enerji şirketlerinin katılacağı bu Kongre’de iş görüşmeleri için uygun bir ortam yaratılacak, enerjide yeni teknolojiler ve enerji ile ilgili makine ve teçhizat sergilenecektir. Yaklaşık 7 gün sürecek bu etkinlik süresince delegeler enerji liderlerinin gelecek hakkındaki görüşlerini dinleyebileceklerdir.

Sayısız etkinliklerin yer alması planlanan “23. Dünya Enerji Kongresi, 2016 – İSTANBUL” için Milli Komitemiz tarafından çalışmalar başlatılmıştır.

 

SEKTÖRÜN FARKLI ALANLARININ EN YETKİN İSİMLERİ

23. Dünya Enerji Kongresi’nin, global enerji sektörünün geleceğinin belirleneceği bir etkinlik olduğunu vurgulayan Dünya Enerji Konseyi Genel Sekreteri Christoph Frei, şunları söyledi: “Kongrede, enerji dünyasını tüm yönleriyle masaya yatıracağız. Piyasanın ‘caz’ ve ‘senfoni’ modellerini analiz edeceğiz. İnovasyonun önemini ve emtia fiyatlarını tartışacağız. Zirveye katılacak konuşmacılar da, global enerji endüstrisinin farklı alanlarını temsil eden yetkin ve seçkin isimler.”

Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Başkanı Hasan Murat Mercan ise “23. Dünya Enerji Kongresi’ni Sayın Cumhurbaşkanımız himayesinde gerçekleştirecek olmanın gururunu yaşıyoruz. İstanbul’da düzenleyeceğimiz kongrede söz alacak isimlerin kalibresi, zirvenin enerji dünyası için ne kadar önemli olduğunun bir göstergesi” diye konuştu.

Dünya Enerji Konseyi tarafından düzenlenen 23. Dünya Enerji Kongresi’ne, dünyanın dört bir yanından 10 binin üzerinde delegenin katılması bekleniyor. Kongre ve konuşmacılar hakkında daha ayrıntılı bilgi için www.wec2016istanbul.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Dünya Enerji Kongresi bilimdili

 

Kadir Celep

Yorumla

Yorum yazmak için buraya tıklayın...