TOPLUM Yaşam

Türk Eğitim Vakfı’nın yurt dışı Yüksek Lisans bursları için başvurular başladı

TEV-FIAT-TOFAŞ İtalya yüksek lisans bursu;

Makine, Endüstri, Elektrik, Elektronik, Uçak ve İşletme Mühendisliği alanlarında, (TEV’e son dosya teslim tarihi 28 Şubat 2020)

TEV-DAAD Almanya Bursu:

TEV ile Alman Akademik Değişim servisi (DAAD)  Almanya’da; Mühendislik Bilimi (Tüm Mühendislikler), Temel ve Sosyal Bilimler, Bilgisayar Bilimi ve Matematik, Doğa Bilimi, Ziraat ve Orman, Çevre Bilimi, Bölgesel Planlama, Sanat ve Tasarım (Mimarlıkla ilgili alanlar), Tıp, Halk Sağlığı, Tıbbi Mühendislik, Ekonomi ve İşletme, Sosyal ve Kültürel Çalışmalar, Eğitim Bilimleri, Alman, İngiliz ve Amerikan Dili ve Edebiyatı, Psikoloji, İşbirliğini Geliştirme, Avrupa Birliği Çalışmaları, (Dili İngilizce veya Almancadır) Avrupa veya Uluslararası Hukuk (Hukuk öğrenimi görenler)alanlarında yüksek lisans öğrenimi için burs verecektir. İlgili dallarda öğrenim görenler başvurabilirler.  (TEV’e son dosya teslim tarihi 28 Şubat 2020)

TEV-Fransa Hükümeti Bursu:

TEV ile Fransa Büyükelçiliği, Fransa’da Master2 ve belli şartlarda Master1 öğrenimi için yüksek lisans bursu verecektir. Burs tüm alanları kapsar. Öğrenim dili Fransızca veya İngilizcedir (minimum B2 seviyesi). Fransa’daki Fransızca ve İngilizce eğitim veren üniversiteler ve programlara www.turquie.campusfrance.org adresinden ulaşılabilir. (TEV’e son dosya teslim tarihi 29 Mart 2020)

TEV-IE Business School Madrid İspanya Bursu:

TEV – IE (Instituto Empresa) Business School müşterek burslarından; “Pazar Araştırması ve Tüketici Davranışı, Siber Güvenlikte, Yetenek Geliştirme ve İnsan Kaynakları, Global Kurumsal Uyumluluk (LL.M./MsL), Tam Zamanlı, Ekim ayında başlayan, LL.M. Uluslararası Ticaret Hukuku” alanlarında seçilecek adaylara %100 karşılıksız okul ücreti ile yüksek lisans bursu verecektir. (Son Başvuru tarihi 31 Mart 2020)

TEV-Japonya Bursu:

Uluslararası Japon Üniversitesinde (IUJ) yüksek lisans öğrenimi için adaylar IUJ’de İngilizce İşletme Yönetimi (MBA)  ve Uluslararası ilişkiler alanlarında mevcut burs imkanları için başvurabilirler. (TEV’e son dosya teslim tarihi 31 Mart 2020)

Burs detayları için tıklayınız http://www.tev.org.tr/burslarimiz/detay/Yurt-Disi-Burslarimiz/49/46/0

Haber Gözcüsü

Yorumla

Yorum yazmak için buraya tıklayın...