Yaşam

Uluslararası Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı açıldı

GameX 2016 Uluslararası Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı, Lütfi Kırdar Fuar Merkezi'nde kapılarını açtı.

Oyunseverlerin iple çektiği yılın o zamanı geldi çattı! GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı başlıyor. 1 – 4 Aralık arası İstanbul Lütfi Kırdar’da gerçekleşecek fuarda oyun dünyasına dair aradığın her şeyi bulacaksın. Dört gün boyunca sınırsız oyun, sınırsız eğlence garanti!

Rönesans Fuarcılık Başkanı İsmet Göksel, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, dijital oyun sektörünün Türkiye’de 800 milyon dolarlık ekonomik büyüklüğe ulaştığına dikkat çekerek “GameX 2016’da 100’ün üzerinde yerli ve yabancı firmayı ağırlıyoruz. Bu firmalar sektörümüzdeki en önemli firmalar ve yüz milyonlarca insan için oyunlar üretiyorlar. Türkiye 30 milyonluk bir oyuncu kitlesine sahip. Sektör çok hızlı büyüdü. Son yapılan açıklamalarda sektörün büyüklüğü 500 milyon dolardan 800 milyon dolarlara tırmandı. Rakamlar artık oyun sektörünün oyun olmadığını gösteriyor.” diye konuştu.

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinin en geniş kapsamlı dijital oyun etkinliği olan fuara bu yıl 100’e yakın yerli ve yabancı dijital eğlence ve oyun firması katılacak. PC ve konsol oyunları, gerçeğe çok yakın simülatör deneyimleri ve göz kamaştıran cosplay etkinliklerinin yanı sıra; profesyonel eSpor takımlarının oyuncuları ve YouTube, Twitch gibi ağların fenomen isimleriyle tanışma fırsatı da oyunseverleri bekliyor.

GameX Hakkında

Türkiye’nin genç nüfusu ve bölgenin oyun endüstrisinin gelişimi GameX’i ve İstanbul’u, yerli ve yabancı oyun şirketlerinin buluşma noktası haline getirecek. GameX, kendilerini ve hizmetlerini uluslararası çevrelere tanıtmak, karşılıklı fikir alışverişinden faydalanmak ve uluslararası pazarda girişim ve geliştirme fırsatları bulmak isteyen katılımcılar için ideal bir çözümdür. Oyun pazarının en önemli organizasyonlarından biri olan GameX, oyun endüstrisinin uluslararası lider şirketlerinin katılımıyla Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinin en geniş kapsamlı dijital oyun etkinliği olacaktır.

Bu etkinlik, Uluslararası Compex Bilgisayar Fuarı ve GameX Uluslararası Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı’nın düzenleyicisi olan, 36 yıllık tecrübeye sahip Rönesans Fuarcılık ve Yayıncılık A.Ş tarafından organize edilmektedir.

İçerikler

Haber Gözcüsü

Yorumla

Yorum yazmak için buraya tıklayın...