DÜŞÜNCE Kitap

Göçebe Dergisi’nin 14. Sayısı Yayınlandı

14. Sayımızı Sunarken

”Allah nasip eder, ömrüm vefa ederse; Musul, Kerkük ve Adalar’ı geri alacağım. Selanik dahil Batı Trakya’yı Türkiye topraklarına katacağım.”

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Göçebe Dergisi’nin 14. sayısını sizlerle buluşturmanın mutluluğu içindeyiz. Sınırlarımız sürekli olarak tehditlere ve tacizlere uğramaktadır. Her zaman çalışmak,  üretmekle yükümlü olan Türk gençleri, bu günlerde her zamankinden daha fazla çalışmalı, daha fazla öğrenmeli ve öğretmeli ve de daha fazla üretmelidir. Türk gençleri olarak bizler de bu ereğimize erişmek adına elimizden geleni yapmaktayız. Çalışmalarımızın bir kolunu oluşturan Göçebe Dergisi’nin 14. sayısını siz değerli okuyucularımıza sunmaktan gurur ve mutluluk duymaktayız. Türklük bilimi bir çınarını daha yitirdi… Prof. Dr. Tuncer GÜLENSOY’un vefat etmesi sebebiyle içimiz buruk bir şekilde karşınıza çıkmaktayız.

Dergimizin Haziran Sayısı, ‘’Düşünce/Fikir Yazıları’’,‘’Edebî Yazılar’’, ‘’Türk Dünyası Ortak Atasözleri’’, ‘’Kitap Önerileri’’ ve “Vefat ve Baş Sağlığı” olmak üzere beş bölümden oluşmaktadır: Düşünce/Fikir Yazıları; 1960’lı Yıllar Azerbaycan Nesri ve Dönem Sanatçıları,  Anadolu’da Kuman-Kıpçak Varlığı, Azerbaycan, “Dede Korkut Kitabı”-On Üç Boy Mu?, Dönülmez Akşamın Ufkunda Yahya Kemal ve Kâbe Kapınızda Bilmez Misiniz? başlıklı yazılardan oluşmaktadır.
Edebî Yazılar; Boş Yatak, Kara Elmas, Sanki Çay Bile Susmuştu, Ahval-i Sebep Sensin, Bir Bilsen, Medet Ey…, Sen ve Düş Bahçeleri, Şairin Kaleminden İsimsiz Kayıtlar, Şirin Şirin Değil Artık, Şuşa’nın Kapısında, Uzak, Başını Kaldır Gafletten, Hoş Geliyorsun Cuma ve Güz Nuru başlıklı yazı ve şiirlerden oluşmaktadır.

Dergiye erişim için tıklayınız: Göçebe Dergisi

Derginin pdf formatına erişim için tıklayınız: Göçebe Dergisi Pdf Formatı

İçerikler