Bilgisayar

Hacker başvuruları başladı !

Siber güvenlik sektörünün önde gelen isimlerinden Prodaft ve Invictus firmalarının düzenlediği CTF yarışmasının bir yenisi bu akşam sizleri bekliyor.

2013 senesinde düzenlenen ilk versiyonu DKH (Dünyayı Kurtaran Hacker) adlı CTF (Capture The Flag) yarışması büyük ses getirmiş ve 2000 den fazla hacker ve hacker adayı katıldı. Katılımcılar arasından birçok kişi siber güvenlik alanında eğitimlerine devam ederken bir çoğu da bu alanda faaliyet gösteren firmalarda çalışmaya başladı.

Yarışma 2016 Mayıs Ayında tekrarlandı ve bu sefer ismi  DKHO (Dünyayı Kurtaran Hacker’ın Oğlu) oldu. Bu yarışmada 7 kategoriden toplamda 35 soru soruldu. Kategorilerden bazıları Cyber Intelligent, Reverse Engineering, Web, Forensic, Crypto şeklindeydi.  Yarışma sonrasında mini bilgisayar Playstation 4, Xbox One, Raspberry Pi ve Başarı Sertifikası gibi ödüller verildi.

Şimdilerde ise hacking wars online adresinde düzenlenen yarışmada ödüller henüz açıklanmadı.

Eğer siz de bu alanda çalışmalar yapıyor, ilgi duyuyorsanız birçok Türk hacker grubunun da katıldığı yarışmaya kendinizi denemek adına ya da ödülleri kapmak için katılın!

Yarışmaya BURADAN üye olabilir, takım kodunuzla arkadaşlarınızı takımınıza davet edebilirsiniz.

Yarışmayla alakalı önemli duyurular Twitter hesabından yayınlanmaktadır. Duyuruları takip etmek için BURAYI takip edin.

Haber Gözcüsü

Yorumla

Yorum yazmak için buraya tıklayın...