Yaşam

Bilim Doğruyu Değil, Daha Doğruyu Arar

1 Ekim 2016 Cumartesi 13:00 Yer: İstanbul Kültür Sanat Vakfı

Tekrardan bir güzel duyuru ile karşınızdayız değerli Bilim Teknik severler…

Bilim Akademisi Konferansları 2016 Güz dönemi Bilim Akademisi üyesi Pekcan Ungan’ın anlatımıyla “Bilim Doğruyu Değil, Daha Doğruyu Arar ” ile başlıyor.
Konuşmacı : Prof Dr Pekcan Ungan (Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi)
1 Ekim   2016 Cumartesi 13:00
Yer: IKSV, Salon (ulaşımİstanbul Kültür Sanat Vakfı 

Nasıl gidebilirim ? 

Metro: Taksim-Şişhane metro hattı ile Şişhane’ye gelinir, Kasımpaşa yönündeki Refik Saydam Caddesi çıkışı kullanılır.

Tünel: Karaköy-Beyoğlu füniküler hattı Tünel Meydanı’na gelinir, Beyoğlu Belediyesi’nin yanında bulunan merdivenlerden Şişhane yönüne inilir, Şişhane metro durağını geçince sağa dönülür.

Otobüs: Taksim-Unkapanı güzergâhında Refik Saydam Caddesi’nden geçen herhangi bir otobüse binilir, Şişhane durağında inilir.

Özel Araç: Kabataş-Karaköy-Şişhane güzergâhı izlenir, araç Şişhane veya Tepebaşı otoparklarından birine bırakılır.

Bilim Akademisi Konferansları ücretsiz ve halka açık düzenlenmesi ise çok daha güzel bir durum bende daha öncelei bir kaç konferansa katılma sansı bulmuştum.

Bilim Akademisi Hakkında

Bilim Akademisi bilimsel liyakat, özgürlük ve dürüstlük ilkelerini bağımsız bir sivil toplum kuruluşu olarak tanıtmak, örneklemek ve gözetmek için 25 Kasım 2011 günü İstanbul’da kurulmuş olup

Bilim Akademisi bütün dünya akademileri gibi, hükumetlerin politikalarından bağımsız olarak bilimsel liyakat, dürüstlük ve özgürlük ilkelerini gözeten bir kurum olarak faaliyetlerine devam eden bir yapıdır. Bağımsız Bilim Akademisi içinde ve etrafında ülkemizin en başarılı bilim insanlarını bir araya getirerek bilimde mükemmeliyetin, bilimsel yöntem, gelenek ve usullerin, bilimsel özgürlük ve dürüstlüğün tanıtılmasına ve korunmasına çalışmasını hedefleyen Bilim Akademisi Kısacası her saygın akademi gibi bilimin ruhunu temsil etmek ve yaşatmak için var olduklarını bildirmektedir.

Kadir Celep

Yorumla

Yorum yazmak için buraya tıklayın...